Projekt "Wodne tajemnice" - ,,Mamo, Tato, wolę wodę!” cz.2- przedszkole

Kolejny etap zajęć z cyklu ,,Mamo, Tato, wolę wodę!” w ramach projektu "Wodne tajemnice" w przedszkolu rozpoczął się od nagrodzenia dzieci za zbieranie nakrętek z butelek wypitej przez dzieci wody. Przedszkolaczki otrzymały naklejki Zdrojka - głównego bohatera akcji oraz baloniki.
Podczas zajęć przeprowadzono z dziećmi pogadankę informującą, że wszyscy ludzie powinni pić wodę i często robią to w trakcie lub po wykonaniu różnych czynności: sportowcy po meczu lub w trakcie, mama i tata w pracy, dzieci w szkole, po zabawie.
W ramach ćwiczenia przedszkolaki pokolorowały obrazki i dorysowały na ilustracjach wodę, aby bohater ilustracji ugasił swojej pragnienie. Zgodnie z programem z działu: „Przygody blisko natury” przeprowadzono zajęcia na temat ,,Co lubi woda?”, mające na celu ukazanie własnościowości wody - rozpuszczane lub nie różnych substancji. Dzieci nalewały wodę do specjalnych pojemników, mieszały je z rożnymi produktami: piaskiem, cukrem, proszkiem, płynem, solą, olejem i obserwowały zachodzące rekcje. Dowiedziały się, że nie wszystkie produkty są rozpuszczalne w wodzie, niektóre są od niej cięższe lub lżejsze. Zajęcia dały dzieciom dużo radości i umożliwiły naukę poprzez doświadczenia.