Co można zrobić dla naszej planety?
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Koloru Zielonego oraz zaangażowali się w liczne proekologiczne przedsięwzięcia, m. in. wykonali piękne plakaty na temat segregacji śmieci oraz sposobów dbania o Ziemię. Na szkolnym korytarzu powstała gazetka tematyczna z rymowanymi, łatwo wpadającymi w ucho hasłami związanymi z ochroną środowiska. Najstarsi uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i narzędzia ogrodnicze, pod opieką pań: Renaty Szyszki oraz Agaty Nowak- Zawady, zadbali o porządek w nowo powstałym „miasteczku rowerowym”. Wytrwale pracowali usuwając niepotrzebne chwasty i kamienie. W ten sposób przygotowali teren dla kwiatów i krzewów, które zamierzają wspólnie posadzić, gdy pogoda na to pozwoli.