I Międzygminny Konkurs Matematyczny "...okiem matematyka"

30 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się I Międzygminny Konkurs Matematyczny „… okiem matematyka”. Organizatorami konkursu były pani Marta Grucka – nauczyciel PSP w Jaworznie i pani Patrycja Belka – nauczyciel PSP nr 3 w Praszce. Patronat nad konkursem objęła pani Elżbieta Ciszkiewicz, dyrektor biura Obsługi Oświaty Samorządowej w Rudnikach.
Pani Dyrektor PSP w Jaworznie Agata Polak powitała przybyłych nauczycieli oraz reprezentantów poszczególnych klas i szkół. Wraz z panią Elżbietą Ciszkiewicz otworzyła I Międzygminny Konkurs matematyczny „… okiem matematyka” i życzyła wszystkim powodzenia.

W Konkursie wzięło udział osiem szkół z gminy Praszka i gminy Rudniki: PSP Żytniów, PSP Cieciułów, PSP Kowale, PSP nr 2 Praszka, PSP nr 3 Paraszka, PSP nr 4 Paraszka, PSP SPSK Wierzbie, PSP Jaworzno. Rywalizowało ze sobą 44 uczniów. Uczniowie poszczególnych klasa pracowali w parach rozwiązując w 90 minut test składający się z 10 zadań. Z każdej grupy wiekowej wyłoniliśmy Najlepszych matematyków oraz najlepszą szkołę czyli taką która w całym konkursie uzyskała największą ilość punktów.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Najlepszymi matematykami klasy 4 zostali:

Milena Paprotna i Michał Wójcik – PSP nr 3 Praszka

Najlepszymi matematykami klasy 5 zostali:

Wiktoria Kisiel i Angelika Zaleśna – PSP Jaworzno

Amelia Szrich i Jakub Włodarski – PSP nr 3 Praszka

Najlepszymi matematykami klasy 6 zostali:

Julianna Rasztar i Emilia Marciniak – PSP nr 3 Praszka

Tytuł najlepszej szkoły uzyskała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Praszce, tuż za nią znalazła się szkoła z Jaworzna i na trzecim miejscu uplasowała się szkoła z Cieciułowa.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sponsorom między innymi: Gminie Rudniki, Gminie Praszka, Firmie Abx2Bus Milena Bem oraz Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu.