Nasze sukcesy 2018/2019
2019-04-01
Lp. |
Nazwa konkursu |
Osiągniecia |
KONKURSY KLASOWE |
||
Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza flaga Wielkiej Brytanii” |
I miejsce Wiktoria Wierszak II miejsce Marcel Jajko, Julia Kaczmarek III miejsce Maciej Hałka, Sonia Domagała
|
|
Konkurs znawców mitologii w klasie V a – polonistyczny konkurs klasowy |
Kl. V a |
|
Klasowy konkurs patriotycznych rozprawek
|
Kl. VII |
|
Klasowy konkurs „Mistrz wieków” |
Kl. IV |
|
Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic |
I miejsce – Bartłomiej Wojtal II miejsce – Mikołaj Glapiński III miejsce – Jakub Koterba
|
|
KONKURSY SZKOLNE |
||
1. |
Konkurs Plastyczny „Jaki znak Twój, Orzeł Biały” |
Klasa I Maja Lewandiwska, Natalia Kucharska – 1 miejsce Michał Wolny, Kacper Kotarski, Paweł Belka – 2 miejsce Bartosz Plewa – 3 miejsce Klasa II Dariusz Plewiński – 1 miejsce Szymon Płuciennik – 2 miejsce Wiktoria Kotala – 3 miejsce Klasa III Maciej Hałka i Filip Kucharski – 1 miejsce Marcel Jajko, Julia Kaczmarek, Dawid Chrustowski – 2 miejsce Wiktoria Wierszak, Mia Bem, Maja Mońka – 3 miejsce |
2. |
XVI Gminny Konkurs Plastyczny Bożonarodzeniowy |
kategoria: kartka świąteczna Klasa I 1 miejsce – Paweł Belka Klasa II 2 miejsce – Dariusz Plewiński Klasa III 1 miejsce – Julia Kaczmarek 2 miejsce – Mia Bem 3 miejsce – Marcel Jajko 3 miejsce – Sonia Domagała kategoria: ozdoba choinkowa Klasa I 1 miejsce – Michał Wolny 2 miejsce – Bartosz Plewa Klasa II 1 miejsce – Alan Ślusarczyk 3 miejsce – Wojciech Wolnik Klasa III 1 miejsce – Marcel Jajko
|
3. |
Szkolny Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia 2018” |
Klasy I-III kategoria „Choinka” 1 miejsce – Wiktoria Wierszak 2 miejsce – Julia Kaczmarek, Maciej Hałka Wyróżnienie- Hubert Ptasiński, Martyna Pasieka, Szymon Płuciennik kategoria „Bombka” 1 miejsce – Marcel Jajko 2 miejsce – Sonia Domagała 3 miejsce – Jakub Puchała kategoria „Stroik” 1 miejsce – Dawid Chrustowski 2 miejsce – Marcel Jajko Wyróżnienie - Sonia Domagała kategoria „Anioł” 1 miejsce – Filip Kucharski 2 miejsce – Alan Ślusarek 3 miejsce – Brajan Derwich
|
4. |
Szkolny Wielkanocny Konkurs Plastyczny |
kategoria: Palma Wielkanocna: 1 miejsce – Marcel Jajko 1 miejsce – Michał Wolny 2 miejsce – Filip Kucharski 2 miejsce – Kajetan Rozumek 3miejsce – Mia Bem kategoria: Wielkanocna Kartka Świąteczna: 1 miejsce – Wiktoria Wierszak 1 miejsce – Kajetan Rozumek 1 miejsce – Dariusz Plewiński 2 miejsce – Paweł Belka 2 miejsce – Mia Bem 2 miejsce – Hubert Ptasiński 3 miejsce – Filip Kucharski 3 miejsce - Natalia Kucharska 3 miejsce – Jakub Augustyniak
|
5. |
Konkurs plastyczny z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych |
Klasy I-III 1 miejsce – klasa III 2 miejsce – klasa II 3 miejsce – klasa I Klasy IV-VIII 1 miejsce – klasa V a 2 miejsce – klasa VI 3 miejsce – klasa VI b 4 miejsce – klasa IV 5 miejsce – klasa VII 6 miejsce – klasa VIII |
6. |
Konkurs plastyczny „Ratuj życie” |
Klasy I-III 1 miejsce – Filip Kucharski, Maja Mońka, Marcel Jajko, Maciej Hałka 2 miejsce – Julia Kaczmarek, Wiktoria Wierszak Klasy IV-VIII 1 miejsce – Marlena Gacek 2 miejsce – Patrycja Nicpoń 2 miejsce – Aleksandra Mirowska 3 miejsce – Aleksandra smyrd |
7. |
XXI Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i pracy Mikołaja Kopernika |
Klasy I-III 1 miejsce – Maciej Hałka 2 miejsce – Dariusz Plewiński 3 miejsce – Szymon Płuciennik Klasy IV-VIII 1 miejsce – Oliwia Kosowska 2 miejsce – Aleksandra Smyrd 3 miejsce – Wiktoria Chrzan
|
8. |
Konkurs szkolny „Polska niepodległa” |
1 miejsce – Aleksandra Smyrd 1 miejsce – Miłosz Droś 2 miejsce – Wiktoria Chrzan 2 miejsce – Bartosz Sambor 3 miejsce – Nicola Krzykowiak 3 miejsce – Krystian Franek
|
9. |
Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia |
Klasa IV: Julia Zręba Klasa Va: Aleksandra Smyrd, Leva Viacheslav i Marcin Tokarek Klasa Vb: Magdalena Dubas Klasa VI: Wiktoria Chrzan, Paulina Lach i Marcel Kotowski Klasa VII: Paulina Furmańska Klasa VIII: Julia Jachymska i Miłosz Droś |
10. |
Ortograficzna spartakiada |
1 miejsce – Justyna Kuder kl. IV 1 miejsce – Aleksandra Smyrd kl. V a 1 miejsce – Martyna Molska i Marta Chyrzyńska kl. Vb 1 miejsce – Aleksandra Mirowska i Paulina Lach kl. VI 1 miejsce – Wiktor Czyż kl. VII 1 miejsce – Emilia Augustyniak kl. VIII |
11. |
XIV Edycja Rejonowego Konkursu Ekologicznego |
1 miejsce – Wiktoria Chrzan 2 miejsce – Paulina Lach 3 miejsce – Oliwia Kosowska |
12. |
Wojewódzki Konkurs Polonistyczny |
1 miejsce -Wiktoria Kisiel 2 miejsce - Julia Jachymska 3 miejsce- Bartłomiej Wojtal |
13. |
Wojewódzki Konkurs Matematyczny |
Borecki Bartlomiej – 1 miejsce Droś Miłosz – 2 miejsce Glapiński Mikołaj – 3 miejsce |
14. |
III Międzygminny Konkurs Matematyczny „…okiem matematyka” |
Do finału zakwalifikowali się: Klasa 4: Justyna Kuder i Julia Zaręba klasa 5: Marlena Gacek i Aleksandra Smyrd klasa 6: Wiktoria Chrzan i Paulina Lach klasa 7: Jakub Koterba i Adrian Ladra klasa 8: Miłosz Droś i Adam Jura |
15. |
XV Regionalny konkurs „Matematyczne potyczki” |
1 miejsce – Filip Kucharski 2 miejsce – Maciej Hałka 3 miejsce – Dawid Chrustowski |
16. |
Szkolny Konkurs „I Ty możesz zostać matematycznym Mikołajem” |
Matematycznym Mikołajem klasy III został Filip Kucharski Matematycznym Mikołajem klasy IV został Krystian Franek Matematycznym Mikołajem klasy V została Aleksandra Smyrd Matematycznym Mikołajem klasy VI została Wiktoria Chrzan Matematycznym Mikołajem klasy VII została Wiktoria Kisiel Matematycznym Mikołajem klasy VIII został Adam Jura
|
17. |
XIV Rejonowe Dyktando Ortograficzne PODN Kluczbork |
1 miejsce - Wiktoria Kisiel 2 miejsce– Bartłomiej Wojtal |
18. |
Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej |
Jakub Krzykowiak |
19. |
XXI Konkurs Wiedzy o Powiecie Oleskim |
1 miejsce – Aleksandra Smyrd 2 miejsce – Bartłomiej Wojtal 3 miejsce - Oliwia Kosowska |
20. |
Szkolny Konkurs Recytatorski |
Klasy I-III 1 miejsce - Natalia Kucharska kl. I - Brajan Derwich kl. II - Mia Bem kl. III - Dawid Chrustowski kl. III - Julia Kaczmarek kl. III - Filip Kucharski kl. III 2 miejsce - Paweł Belka kl. I - Szymon Płuciennik kl. II - Hubert Ptasiński kl. II 3 miejsce - Bartosz Plewa kl. I - Kamil Szyszka kl. I - Kajetan Rozumek kl. I - Jakub Puchała kl. II - Jakub Augustyniak kl. II
Klasy IV-VII
Adamska Dominika Jachymska Julia Smyrd Aleksandra Zając Zuzanna Zaręba Julia
|
21. |
Całoroczny Konkurs Ortograficzny dla kl. I -III |
Klasa I 1 miejsce – Natalia Kucharska Klasa II 1 miejsce – Szymon Płuciennik Klasa III 1 miejsce – Maciej Hałka |
22. |
Mistrzostwa Łamigłówek w Kluczborku |
Paulina Szyszka – 1 miejsce Mikołaj Glapiński – 1 miejsce |
23. |
VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych i gimnazjum w Wieluniu |
Wiktoria Kisiel – 1 miejsce Adam Jura – 2 miejsce Miłosz Droś – 3 miejsce |
24. |
Szkolny Konkurs Wielkanocny |
Klasy I-III Kategoria Jajko Wielkanocne: 1 miejsce - Wiktoria Wierszak 2 miejsce - Filip Kucharski 3 miejsce - Szymon Płuciennik Kategoria Zając lub Królik: 1 miejsce - Alan ślusarek 1 miejsce - Jakub Puchała 2 miejsce - Brajan Derwich 3 miejsce - Hubert Ptasiński 3 miejsce - Maciej Hałka wyróżnienie: Wiktoria Wierszak Kategoria Kurczątko: wyróżnienie - Marcel Jajko Kategoria Baranek: 1 miejsce - Julia Kaczmarek Klasy IV- VIII Kategoria Jajko Wielkanocne: 1 miejsce - Marlena Gacek 1 miejsce - Bartłomiej Wojtal 2 miejsce - Julia Zaręba 3 miejsce - Magdalena Dubas wyróżnienie: Krystian Franek i Paulina Lach Kategoria Zając lub Królik: 1 miejsce - Aleksandra Smyrd 2 miejsce - Franciszek Kluska Kategoria Kurczątko: 1 miejsce - Krystian Franek Kategoria Baranek: 1 miejsce - Bartłomiej Wojtal 2 miejsce - Krystian Franek 2 miejsce - Julia Zaręba 3 miejsce - Aleksandra Smyrd 3 miejsce - Zuzanna Kowalczyk Kategoria wypieki (babeczki wielkanocne): 1 miejsce - Samorząd Uczniowski PSP z opiekunem
|
KONKURSY GMINNE |
||
1. |
Wojewódzki Konkurs Polonistyczny |
Wiktoria Kisiel - udział |
2. |
XXI Konkurs Wiedzy o Powiecie Oleskim |
III miejsce – Bartłomiej Wojtal V miejsce – Aleksandra Smyrd udział - Oliwia Kosowska |
3. |
Turniej pożarniczy |
Jakub Krzykowiak |
4. |
Gminny Konkurs Recytatorki |
Klasy I-III 3 miejsce – Dawid Chrustowski 3 miejsce – Julia Kaczmarek Wyróżnienie – Filip Kucharski, Brajan Derwich Klasy IV-VIII 1 miejsce – Aleksandra Smyrd 2 miejsce – Julia Zaręba 2 miejsce – Magdalena Dubas
|
5. |
Gminny Konkurs Piosenki dla klas I – III |
Wyróżnienie – Brajan Derwich Udział – Julia Kaczmrek |
6. |
XIII Gminny Konkurs Czytających Motyli |
2 miejsce - Aleksandra Smyrd |
7. |
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ORTOGRAFII” |
1 miejsce – Szymon Płuciennik 1 miejsce – Filip Kucharski 2 miejsce – Maciej Hałka 2 miejsce – Natalia Kucharska |
8. |
Międzyszkolny Turniej matematyczno-fizyczny |
III miejsce drużyna w składzie: Wiktoria Kisiel, Bartłomiej Wojtal, Adrian Ladra |
KONKURSY POWIATOWE/ REJONOWE |
||
1. |
„Festiwal Piosenki Obcojęzycznej” w Opolu |
Dominika Adamska, Aleksandra Smyrd i Marlena Gacek – 1 miejsce Bartłomiej Wojtal – 3 miejsce |
2. |
XV Rejonowy Konkurs „Matematyczne potyczki” |
2 miejsce – Filip Kucharski |
3. |
III Międzygminny Konkurs Matematyczny „…okiem matematyka” – finał |
Paulina Lach i Wiktoria Chrzan – 1 miejsce w kategorii klas szóstych. |
4. |
III Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorki |
Aleksandra Smyrd - udział |
5. |
XXI Konkurs Wiedzy o Powiecie Oleskim (Finał) |
9 miejsce – Bartłomiej Wojtal |
6. |
Mistrzostwa Łamigłówek w Kluczborku |
Paulina Szyszka i Mikołaj Glapiński - udział |
7. |
VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych i gimnazjum w Wieluniu |
Wiktoria Kisiel – udział w finale Adam Jura – udział w finale Miłosz Droś – udział w finale |
8. |
XV Rejonowy Konkurs Ekologiczny |
Wiktoria Chrzan, Paulina Lach, Oliwia Kosowska - udział |
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE |
||
1. |
XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyki Obrzędowej w Rudnikach |
1 miejsce – klasa II w kategorii kukły, marzanny 2 miejsce – Oliwia Kubacka w kategorii Palmy Wielkanocne 2 miejsce – Oliwia Kubacka w kategorii Kwiaty z bibuły 2 miejsce – Bartłomiej Wojtal w kategorii koszyczki wielkanocne |
PRZEGLĄDY |
||
1. |
Kolędy łączą pokolenia – przegląd kolęd w Rudnikach |
Kl. Va |