Wycieczka klasy III do Gospodarstwa Agroturystycznego w Zwierzyńcu Pierwszym

17 czerwca 2019 r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią p. Grażyną Dzierżak pojechali na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Zwierzyńcu Pierwszym.

Na miejscu czekała na nich pani Anna Oset prowadząca zajęcia edukacyjne. Podczas warsztatów „Od ziarenka do bochenka” uczniowie poznali kolejne etapy powstawania pieczywa dawnymi metodami. Najwięcej radości sprawiła możliwość samodzielnego wyrobienia ciasta i formowania bułeczek. W oczekiwaniu na gotowe, wypieczone bułeczki uczniowie zostali zapoznani z narzędziami i maszynami używanymi podczas żniw. Dodatkową atrakcją była możliwość wypróbowania swoich sił w dojeniu krówki Mućki. Był też czas na zabawę na ciekawie urządzonym placu zabaw i w basenie z kulkami.

Atmosfera podczas wycieczki była bardzo wesoła. Wszyscy czuli radość i zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu. Chociaż czas wycieczki dobiegał końca, to każdy mile będzie wspominał tę ostatnią wycieczkę w klasie trzeciej.

Serdeczne podziękowania za przejazd dla uczniów, który ufundowała firma ABX2bus – Milena Bem.