Wycieczka do Krakowa

W piątek 21 czerwca 2019 r. odbyła się zorganizowana przez Urząd Gminy w Rudnikach wycieczka do Krakowa. Była to nagroda dla wyróżniających się w nauce uczniów ze wszystkich szkół gminy Rudniki. Z naszej szkoły najlepsi uczniowie pojechali pod opieką p. Grażyny Dzierżak. Po przybyciu do Krakowa uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Narodowego, gdzie mieli okazję podziwiać wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych twórców polskiego kina – Andrzejowi Wajdzie. Jego życie, inspiracje, a przede wszystkim dorobek w postaci znakomitych filmów pozwoliła poznać p. Krystyna Zachwatowicz-Wajda, będąca żoną Andrzeja Wajdy, ale również znakomitą scenografką teatralną i filmową, z którą uczniowie i nauczyciele mieli zaszczyt obejrzeć ekspozycje. Następnie p. Krystyna Zachwatowicz-Wajda odpowiedziała na zadane jej pytania, po czym zaprosiła wszystkich do Pawilonu Józefa Czapskiego, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli chwilę odpocząć w ten gorący dzień. Tam też zakończyli miłe spotkanie i pożegnali się z p. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą. Chwilę później wszyscy udali się na Stary Rynek w Krakowie. Uczniowie mogli wtedy obejrzeć tę piękną część miasta, jak i kupić drobne pamiątki.

Uroki miasta, świat filmów Andrzeja Wajdy i cenne informacje o kinematografii p. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.